Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

VI Edycja Akademii Innowatorów Społecznych 2007

Do 30 kwietnia 2007 zgłaszać można własne projekty programów społecznych – najzdolniejsi studenci dostaną granty na założenie własnych organizacji pozarządowych.

Fundacja Ashoka – organizator projektu – to międzynarodowa organizacja, która wyszukuje i zrzesza wyjątkowe osobowości, wprowadzające innowacyjne, systemowe rozwiązania problemów społecznych. Jej głównym zamierzeniem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy znaleźć może wsparcie dla wprowadzania wartościowych zmian w swoim otoczeniu.
 
W tym celu organizacja Ashoka inwestuje w osobowości wybitne, które nazywa przedsiębiorcami społecznymi. Są to ludzie, którzy łączą wizjonerską postawę z zawodowym profesjonalizmem i pasją pomagania innym. VI Edycja Akademii Innowatorów Społecznych wyłonić ma po raz kolejny właśnie takich wyjątkowych przedsiębiorców społecznych.
 
30 osób wybranych przez fundację weźmie udział w warsztatach i miesięcznym stażu w organizacjach pozarządowych. Najlepsi dostaną stypendium i pomoc w realizacji własnych projektów. Przez trzy lata stypendyści otrzymują pensję w wysokości 2,5 – 4 tys. zł.
 
Szczegóły programu i niezbędne informacje na: http://www.ashoka.pl/