Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Znajdź pracę przez telefon!

Portal Rynku Pracy HRK.PL uruchomił nową usługę umożliwiającą przeglądanie ofert pracy na wyświetlaczu telefonów komórkowych. Usługa ta nosi nazwę HRK Mobi i jest całkowicie bezpłatna dla użytkowników.

Z usługi można skorzystać w każdym miejscu i o każdej porze. Wystarczy mieć telefon komórkowy (smartphone bądź PDA) z dostępem do Internetu, by na bieżąco śledzić nowe oferty pracy skategoryzowane według branż, działów, stanowisk czy regionów. Jadąc w zatłoczonym autobusie czy stojąc w korku ulicznym można zapoznać się z przeglądem prasy i dowiedzieć o ważnych wydarzeniach dla osób, które chcą świadomie wpływać na rozwój swojej kariery.

Korzystanie z HRK Mobi jest bardzo proste. Każdy użytkownik telefonu komórkowego z dostępem do Internetu lub palmtopa po wpisaniu w przeglądarce swojego telefonu adresu hrk.mobi otrzymuje bezpłatny dostęp do strony internetowej, dostosowanej do wymogów telefonów komórkowych. Specjalny layout strony zapewnia dogodne przeglądanie informacji na HRK Mobi. – Naszym celem było zwiększenie dostępności serwisu HRK.PL dla jego użytkowników – wyjaśnia Katarzyna Gdańska z portalu HRK.PL.

W najbliższych planach twórców portalu jest zoptymalizowanie modułu pozwalającego na aplikowanie na poszczególne oferty pracy dla mniejszych ekranów smartphone i PDA.