Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Znajdź pracę z Biurem Karier UKSW!

Dla studenta ważny jest wybór kierunku studiów, który będzie furtką do kariery. Jednak niezmiernie liczy się również zdobycie doświadczenia i nabycie nowych umiejętności. W czasie poszukiwania praktyk i staży czy pracy, zarówno dla studentów, jak i dla absolwentów pomocne stają się biura karier, które dysponują bazą różnorodnych ofert.

Każdy student, wybierając kierunek studiów chciałby po zakończeniu nauki zdobyć dobrą pracę, czyli taką, w której będzie mógł się rozwijać, będzie doceniany, również finansowo. Dlatego warto rozeznać się wśród biur karier, które mają doświadczenie w reaserchu interesujących ofert dla studentów i absolwentów.

Biuro Karier UKSW

Jednym z ciekawszych biur karier jest Biuro Karier UKSW. Biuro Karier na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstało w 2005 roku i jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Biur Karier; posiada certyfikat Agencji Zatrudnienia i Poradnictwa Zawodowego. Celem Biura Karier UKSW jest rozwijanie umiejętności psycho-społecznych, aktywizowanie oraz przygotowanie zarówno studentów, jak i absolwentów do znalezienia pracy odpowiadającej ich wykształceniu, kwalifikacjom i aspiracjom.

Biuro ściśle współpracuje z serwisem rekrutacyjnym praca.pl oraz bierze udział w organizacji Akademickich Targów Pracy JOBBING, a w latach poprzednich uczestniczyło w projektach unijnych: „Kwalifikacja jakości w uniwersytecie” i „Aktywni na rynku pracy”.

Co dokładnie daje korzystanie z usług Biura Karier UKSW?

Naprawdę warto zacząć planowanie swojej ścieżki kariery z rzetelnym biurem karier, którego doświadczenie i obserwacja rynku pracy mogą być bardzo przydatne dla studentów i absolwentów. Do Biura możesz się zgłosić, jeśli potrzebujesz pomocy przy:

– znalezieniu odpowiednich praktyk studenckich,

– dotarciu do wielu interesujących ofert praktyk, staży, a także ofert pracy,

– poznaniu najatrakcyjniejszych pracodawców z danych branż.

Na rynku jest dużo biur karier, które mają za zadanie wspomóc studentów w rozwoju zawodowym. Warto wybrać prężnie działające biuro, które uczestniczy w coraz to nowych inicjatywach i współpracuje z wieloma podmiotami. Te fakty potwierdzają, czy dane biuro nie jest skostniałe i sprawdza, jak podchodzi do potrzeb studentów. W dobie internetu nie trudno jest znaleźć jakąkolwiek ofertę praktyk czy pracy, ale warto skorzystać z profesjonalnych usług biur karier, które znają się na sprawnym wyszukiwaniu ofert dostosowanych do potrzeb studentów i absolwentów oraz mają wiedzę z doradztwa zawodowego. Biuro UKSW właśnie do takich należy.

Więcej: http://bk.uksw.edu.pl/