Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Co ci się dzisiaj śniło?

Śniłaś kiedyś o dziekanie ubranym w togę? Albo pani profesor w urzędowym żakiecie? Jeśli tak, dowiedź się, co to znaczy.

Od dawna wiadomo, że dzięki snom odreagowujemy codzienne zmartwienia i napięcie. Nocne marzenia pozwalają na przeżycie tego, na co nigdy nie zdecydowalibyśmy się w realnym życiu. Dotyczy to również snów erotycznych.

Naukowcy z warszawskiej AWF zbadali, o czym Polacy marzą w snach. Kobiety śnią o strażaku, komandosie, czy policjancie, który zrzuca mundur i pokazuje nagi tors. Mężczyźni natomiast śnią o pielęgniarkach, czy urzędniczkach, z których zrywają ubranie, podporządkowując je sobie. Według warszawskich naukowców dzieje się tak dlatego, że żyjemy w świecie poukładanym, którym rządzą pewne standardy zachowań, które boimy się łamać, chociaż mamy czasem na to ochotę. I to dlatego w snach pojawia się uniform, symbol porządku, pod którym kryje się namiętny człowiek, który pragnie go zrzucić. Mężczyźni odreagowują zachowanie na które nigdy by się nie zdobyli i dlatego marzą o zrywaniu ubrania z urzędniczek, czy pielęgniarek.
Jeśli więc śnisz czasem o dziekanie, albo paniach profesor pamiętaj, że sen to miejsce, gdzie możemy dowiedzieć się, na co tak naprawdę mamy ochotę, bez brania pod uwagę społecznych hamulców.

Źródło: dziennik.pl