Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Co nas czeka na wiosennych targach pracy Career EXPO 2016

Już 12.04 o godz. 10:00 Centrum Kongresowe ICE Kraków otworzy swoje drzwi przed wszystkimi, którzy aktywnie poszukują zatrudnienia lub chcą rozwinąć swoje kompetencje osobiste. Będzie to pierwsze z trzech zaplanowanych na wiosnę wydarzeń – pozostałe odbędą się w przeciągu kilku dni we Wrocławiu i Poznaniu. Podczas tej edycji targi pracy Career EXPO prezentują bardzo bogaty program bezpłatnych szkoleń, prelekcji znanych gości i spotkań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie

Partnerami strategicznymi wiosennych targów Career EXPO zostali Nokia, Samsung, Volvo oraz Infor. Z przedstawicielami tych i kilkudziesięciu innych firm m.in. z branży IT, finansowej, inżynieryjnej, BPO/SSC, FMCG, marketingowej, logistycznej lub obsługi klienta, będzie można spotkać się podczas targów. Część z nich, jak np. Hewlett Packard Enterprise, NOKIA, Delphi Poland czy Hasco-Lek, bierze udział w tzw. Szybkiej Rekrutacji, co otwiera przed kandydatami możliwość zrekrutowania się na niektóre stanowiska bezpośrednio na targach. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie https://careerexpo.pl/rejestracja/, a po zalogowaniu do swojego profilu, wybrać interesującą nas firmę, miasto i umówić się na rozmowę.

Ale Career EXPO to nie tylko praca. Organizatorom przyświeca idea propagowania świadomego kształtowania kariery już na samym jej początku, a także permanentnego rozwoju osobistego. Dlatego też odwiedzający mają możliwość zapisania się na liczne darmowe szkolenia z doświadczonymi prowadzącymi m.in. z Centrum Języka Angielskiego Golden Fox we Wrocławiu, którzy doradzą, jak przełamać barierę w komunikacji w języku obcym, a także Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego lub Akademii Przemawiania Golden Speech. Krakowianie, którzy mają problem z efektywnym zarządzaniem czasem w pracy, powinni natomiast wybrać się na szkolenie prowadzone przez znaną psycholog i autorkę popularnego bloga Edytę Zając. Lista szkoleń we wszystkich miastach dostępna jest na https://careerexpo.pl/szkolenia.

Atrakcji nie zabraknie również na scenie Career EXPO, gdzie obok inspirujących rozmów z praktykami biznesu, odbędą się prelekcje popularnych osób ze świata sportu, muzyki, kultury i nowych mediów. Swoją obecność w Krakowie potwierdziła już Natalia Maczek założycielka marki odzieżowej MISBHV, cieszącej się rosnącą popularnością na całym świecie, a także znany polski coach i trener Rafał Żak. We Wrocławiu wystąpi popularny muzyk, kompozytor i youtuber CeZik. O pracy w Platige Image, światowej sławy studiu zajmującym się produkcją cyfrowych efektów specjalnych, opowiedzą Michał Azarewicz i Bartek Kik. Poznań należeć będzie do mistrza olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego oraz dziennikarza ekonomicznego i autora bloga “Subiektywnie o finansach” Macieja Samcika. Z kolei marka PAWO przygotowała dla uczestników wystąpienie o tym, jak ważną rolę w wywieraniu pierwszego wrażenia i budowaniu naszego wizerunku odgrywa odpowiedni strój.

W programie targów znalazły się również cztery debaty, których tematyka dotyka kwestii związanych z trudną sztuką podejmowania kluczowych decyzji na drodze do osiągnięcia sukcesu zawodowego, a także, co jest nowością w tym roku, konsekwencji i możliwości, jakie niesie za sobą rewolucja cyfrowa. Do rozmowy dołączą m.in. Stanisław Bogacki Prezes Zarządu Solar Company, Tomasz Feliksik TC Trainer, R&D Practice Manager Nokia, Paulina Pazdyka Specjalista ds. HR Hasco-Lek czy Paweł Midoń Prezes Zarządu Axxiome Polska.Udział w targach Career EXPO jest darmowy, podobnie jak uczestnictwo we wszystkich punktach programu. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na https://careerexpo.pl/.

Targi pracy Career EXPO
12.04 ICE Kraków
14.04 Wrocław, Hala Stulecia
20.04 Poznań, Pawilon nr 3 MTPgodz.
10:00 – 18:00