Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Energetyczna kariera dla studentów kierunków technicznych

Różnorodność realizacji i zaawansowanie technologiczne sprawiają, że praca w branży elektrycznej jest gwarancją satysfakcji i rozwoju zawodowego. Dzięki coraz to nowym wyzwaniom absolwenci takich kierunków, jak: automatyka i robotyka, elektrotechnika czy energetyka mogą znaleźć tu swoje wymarzone miejsce pracy.

Kariera w branży elektrycznej wiąże się z pracą dla prestiżowych inwestycji dla znanych firm – w kompleksach biurowych, bankach, zakładach motoryzacyjnych, czy na lotniskach. Usługi dla najbardziej wymagających klientów w Polsce i za granicami kraju stwarzają szansę na rozwój i doświadczenie, zwłaszcza że w branży elektrycznej jest wiele specjalizacji.

Prestiżowe projekty

Realizacja najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć na każdym etapie ich trwania – od projektowania, dostawy, montażu, aż do rozruchu i oddaniu do eksploatacji sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna branża zarówno na rozpoczęcie kariery, jak i dalszy rozwój. Z faktem, że inwestycje realizowane są nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Europy, w międzynarodowym środowisku, związane są kolejne atuty pracy w branży elektrycznej – możliwość doskonalenia języka, zwiedzania świata i poznawania ciekawych miejsc oraz czerpania z doświadczeń pracowników w innych krajach i kulturach. Dla osób otwartych na nowe wyzwania jest to praca idealna.

Pozwól się znaleźć pracodawcy

I takich właśnie osób poszukują pracodawcy w branży elektrycznej – chętnych do pracy, otwartych, chcących się uczyć, pozytywnie nastawionych do pracy i do nowych wyzwań. Warto podkreślić, że większość firm z tej branży nie wymaga od młodych, dopiero co wkraczających na rynek pracy, doświadczenia. Znacznie cenniejszą w oczach pracodawców zaletą jest chęć do pracy, lojalność i otwarty umysł. Brak rutyny i nowe wyzwania są najlepszym motorem rozwoju. Pracodawcy poszukują absolwentów różnych kierunków studiów technicznych – od automatyki i robotyki po energetykę, oferując szerokie możliwości rozwoju, zdobywania doświadczenia i podnoszenia kwalifikacji.

Inwestycje w rozwój pracowników

Branża elektryczna zapewnia przyjazne warunki pracy, odpowiedni poziom motywacji i specjalistyczne szkolenia, a także benefity pozapłacowe, zabezpieczenia socjalne czy karty Multisport. Dla osób nastawionych na rozwój zawodowy najważniejszą zaletą branży będzie ta, że chcącym się uczyć pracodawcy idą na rękę i ułatwiają podnoszenie kwalifikacji, finansując studia, kursy językowe, czy zapewniając programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie zawodowe.

Autor: Jolanta Witkowska