Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Miej odwagę i dołącz do VIII edycji Huawei „Seeds For The Future”!

Huawei już po raz ósmy organizuje polską edycję Seeds For The Future. To globalny program firmy, który jest skierowany do najzdolniejszych studentek i studentów z ponad 100 krajów.

Na uczestników wydarzenia czeka cykl szkoleń i warsztatów online prowadzonych przez światowej klasy ekspertów. Pięćdziesięcioro uczestników z Polski będzie miało okazję wziąć udział w serii wyjątkowych kursów i zajęć online podczas ośmiu dni wypełnionych praktyczną wiedzą. Aplikacje do ósmej edycji programu przyjmowane są do 10.10.2021 r.

 


Szczegóły dotyczące programu Seeds For The Future można znaleźć na stronie:

https://seedsforthefuture.pl/

oraz na fanpage’u:

 https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska


 

 

Seeds For The Future – przyszłość technologii

Technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) stały się kluczowymi motorami rozwoju dla wielu branż. Aby inspirować przyszłych liderów w tym zakresie oraz zapewnić im dostęp do najnowszej wiedzy, Huawei stworzył Seeds For The Future. To najważniejszy projekt edukacyjny firmy, który skierowany jest do najzdolniejszych studentek i studentów kierunków technicznych, ale nie tylko. Globalnie program prowadzony jest od 2008 roku, a w Polsce trwa właśnie nabór do jego 8. lokalnej edycji, która odbędzie się w dniach 18–25 października.


Seeds For The Future jest dla studentek i studentów okazją do poznania branży ICT od środka, w kontekście globalnego środowiska biznesowego, przyszłych zadań związanych z odpowiedzialnością społeczną, czy opracowywanych obecnie technologii i współczesnych trendów. Stanowi on niezwykle istotny pomost pomiędzy zdobytą na uczelniach wiedzą teoretyczną, a pracą zawodową w przyszłości. Sukces poprzednich edycji i rosnące zainteresowanie projektem pokazują, że jest to element wyjątkowo potrzebny i doceniany przez studentów – mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska


 

Tematy tegorocznego Seeds For The Future

W ramach 8-dniowego programu online uczestnicy poznają wiodące trendy w rozwoju sztucznej inteligencji i inteligentnych miast, zastosowań 5G oraz technologii służących ochronie planety. Eksperci poprowadzą też zajęcia z przywództwa, a studenci będą mieli niezwykłą okazję do nawiązania kontaktów naukowo-biznesowych z najzdolniejszymi rówieśnikami i ekspertami z całego świata. Podczas tej edycji nie zabraknie dyskusji na gorące tematy związane z cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem danymi czy przemysłem kosmicznym. Uczestnicy dowiedzą się też więcej na temat chińskich mediów społecznościowych i azjatyckiego modelu biznesowego Ubera. Studentki i studenci będą mogli skorzystać z interaktywnych wizyt i zwiedzania na żywo między innymi Wielkiego Chińskiego Muru a także wziąć udział w spotkaniach i dyskusjach z przedsiębiorcami z firm takich jak JD czy DJI.

Proces rekrutacji

Chcąc aplikować do projektu należy przygotować CV, wykaz ocen i ewentualnych osiągnieć naukowych, list motywacyjny w formie pisemnej (400–600 słów) i/lub trzyminutowy film, przedstawiający kandydatkę lub kandydata. Zgłoszenia są przyjmowane przez Opiekunów Projektu Seeds For The Future, ustalonych przez władze poszczególnych uczelni, biorących udział w projekcie, a także mailowo pod adresem: piotr.bednarski@huawei.com.

Aplikacja do udziału w programie jest otwarta do 10.10.2021 r. dla wszystkich studentek i studentów kierunków związanych z ICT, inżynierią, technologiami oraz matematyką, a także studentek i studentów z innych kierunków, zainteresowanych technologiami i ich wpływem na rozwój świata oraz przemiany społeczne.

Kalendarz programu

Patroni programu firmy Huawei

Tegoroczną polską edycję programu patronatem objęły takie instytucje jak: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja Perspektywy, Fundacja Digital Poland, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców czy Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, co podkreśla jego znaczenie zarówno dla przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, jak i środowiska biznesowego. Co równie istotne, także sami studenci zrzeszeni w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz stowarzyszeniach BEST i IAESTE, docenili jego wartość i zadecydowali o objęciu programu patronatem.

Wśród uczelni wyższych, które już potwierdziły swoje zaangażowanie przy ósmej polskiej edycji Seeds For The Future znajdują się najlepsze uczelnie w kraju, w tym Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Opolska, Uniwersytet Jagielloński, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Leona Koźmińskiego, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Akademia Górniczo-Hutnicza. Lista patronów oraz partnerskich uczelni wciąż jest aktualizowana.

Szczegóły dotyczące programu Seeds For The Future można znaleźć na stronie:

https://seedsforthefuture.pl/

oraz na fanpage’u:

https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska