Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kariera w IT: dlaczego warto szukać pracy w okresie wakacji studenckich?

Eksperci z zakresu HR dowodzą, że wakacje to jeden z najlepszych momentów na podjęcie nowego wyzwania zawodowego. Zdawać by się mogło, że w okresie urlopowym szanse na znalezie pracy są bliskie zeru, ale jest wręcz odwrotnie. Pracodawcy w sezonie letnim często prowadzą bardzo intensywne kampanie rekrutacyjne, tak aby pracowitą jesień zaczynać pełną parą, już ze skompletowanym wykwalifikowanym zespołem. Nie inaczej jest w branży IT.

Ze względu na dużą dynamikę procesów rozwoju, firmy operujące w obszarze nowych technologii rekrutują pracowników przez cały rok, lecz wart uwagi jest fakt, iż wakacje to czas, kiedy organizacje z tego sektora dokonują najczęściej półrocznej ewaluacji prowadzonych działań, uzupełniając zespoły pracowników oraz rozpoczynając nowe projekty. Zapotrzebowanie na programistów stale więc rośnie.

Kto rekrutuje w Krakowie

Warto więc sprawdzić, które firmy z obszaru IT rekrutują w Krakowie. Jedną z nich jest SolarWinds, międzynarodowa firma o światowym zasięgu działania, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do monitorowania i zarządzania infrastrukturą IT.

W rankingu renomowanego magazynu „Forbes” w 2015 r. firma SolarWinds znalazła się w gronie 20 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie. Priorytetem dla SolarWinds jest tworzenie nowatorskich, innowacyjnych rozwiązań, służących uproszczeniu procesu zarządzania sieciami w różnych środowiskach. Aktualnie firma poszukuje wielu specjalistów z obszaru zarządzania siecią, aplikacjami i serwerami. Nie bez naczenia jest, iż w związku z innowacyjnym charakterem firmy i otwartością badawczo-rozwojową, SolarWinds oferuje duże możliwości rozwoju zawodowego.

Obecnie SolarWinds przyjmuje na swój pokład inżynierów oprogramowania, programistów UI i testerów produktów ze znajomością języka C++, ale też innych, takich jak: C#/.Net, C, Python oraz biegłych w standardach, szczególnie w obszarach obejmujących bazy danych, sieci, systemy i aplikacje, pamięci masowe i wirtualizację.

W dzisiejszych czasach rozwiązania z zakresu informatyki wykorzystywane są we wszystkich obszarach biznesu, dlatego firmy z niemal każdej branży inwestują w nowe technologie teleinformatyczne. SolarWinds, jako wiodący światowy dostawca oprogramowania do zarządzania wydajnością IT jest tego trendu dowodem. Na liście klientów SolarWinds znajdują się takie firmy jak: MasterCard, Siemens, Microsoft, NASA, Nokia, Harvard University, Ministerstwo Obrony i Departament Stanu USA.

Nowe technologie = nowe możliwości

Według szacunków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), branża informatyczna jest jedną z najlepiej i najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki naszego kraju. Udział sektora ICT w tworzeniu polskiego PKB to ok. 5%, przewiduje się, że w 2020 roku będą to wartości między 9% a 15%, co dowodzi faktu, iż jest to jedna z najbardziej przyszłościowych branż, z którymi warto związać swoją karierę zawodową.

Pracownicy IT mogą liczyć na sporo benefitów i udogodnień w pracy. W krakowskiej bazie SolarWinds (warto wiedzieć, że biuro ma charakter badawczo-rozwojowy) informatycy w codziennej pracy mogą liczyć nie tylko na wsparcie wykwalifikowanej kadry z całego świata, tak w zakresie możliwości bezpłatnego dokształcania, jak i rozwoju zawodowego (mentoring, szkolenia, konferencje), ale i na benefity pozapłacowe (dodatkowy urlop dla studiujących, bezpłatne ubezpieczenie, przekąski, nowocześnie wyposażone biuro z dostępem do gier). Znaczący pozostaje fakt, iż zarobki pracowników wyróżniają firmę na tle konkurencji.

Więcej o aktualnej rekrutacji >>>