Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polecamy bezpłatne materiały do nauki języka angielskiego

Znajomość języka angielskiego zwiększa szanse na zatrudnienie i rozwój zawodowy. Zapoznaj się z bezpłatnymi materiałami do nauki języka, przygotowanymi przez British Council z okazji Światowego Dnia Umiejętności Młodzieży.

·         Według badań Next Generation przeprowadzonych przez British Council, wiedza i umiejętności, które młodzi ludzie posiadają, kończąc szkołę lub uniwersytet, nie zawsze przygotowują ich do życia zawodowego.

·         W ramach Światowego Dnia Umiejętności Młodzieży, British Council oferuje bezpłatne materiały do nauki języka angielskiego. Dzięki szerokiej gamie tematów poruszanych w materiałach, młodzi ludzie będą mogli zdobyć kluczowe umiejętności życiowe i zawodowe.

·         Materiały kierowane są do osób w wieku nastoletnim, dorosłym, młodych profesjonalistów i profesjonalistek, a także osób szukających pracy.

 

British Council oferuje wybór bezpłatnych materiałów, mających na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat znaczenia rozwijania kluczowych umiejętności życiowych i zawodowych. Według globalnej serii badań British Council dotyczącej młodzieży Next Generation młodzi ludzie na całym świecie zgłaszają, że istnieje rozbieżność pomiędzy wykształceniem i umiejętnościami zdobytymi w szkole, na uniwersytecie i w trakcie szkoleń, a realiami wymagań rynku pracy. Badania wskazują również, że młodzi ludzie pozostają najbardziej zagrożoną grupą wiekową na rynku pracy, a koszty bezrobocia i niedostatecznego zatrudnienia w młodym wieku są bardzo wysokie – zarówno te indywidualne, jak i społeczne.

 

British Council zaprasza do zapoznania się z dziesięcioma materiałami do nauki, dzięki którym w prosty sposób można ćwiczyć niektóre z kluczowych umiejętności, przydatne w dzisiejszym życiu i przyszłych możliwościach zatrudnienia. Z okazji Światowego Dnia Umiejętności Młodzieży, oferujemy wybór bezpłatnych materiałów do nauki w ramach trzech globalnych trendów: język angielski jako „superumiejętność”, umiejętności zwiększające szanse na zatrudnienie i kompetencje ekologiczne dla zrównoważonej przyszłości.

 

Angielski to „superumiejętność” w dzisiejszym świecie

Język angielski odgrywa istotną rolę w naszym życiu, pomagając w komunikacji z osobami na całym świecie. Jest on ważny dla młodych ludzi, ponieważ poszerza ich horyzonty, rozwija umiejętności emocjonalne i poprawia jakość życia poprzez zapewnienie możliwości pracy. Materiały British Council LearnEnglish Teens i LearnEnglish Skills dają młodzieży szansę na naukę angielskiego w trakcie oglądania filmów, grania w gry, oraz dają możliwość skorzystania ze wskazówek i ćwiczeń. Premier Skills English jest najlepszym sposobem na poprawę umiejętności językowych dla fanów i fanek piłki nożnej.

 

Poprawa umiejętności komunikacyjnych w miejscu pracy i zwiększenie szans na zatrudnienie

Większość pracodawców poszukuje u kandydatów do pracy określonych umiejętności i cech oprócz kwalifikacji akademickich. Umiejętności związane z zatrudnieniem odgrywają ważną rolę w zwiększaniu wydajności i wartości w miejscu pracy. Komunikacja i rozwiązywanie problemów to jedne z najważniejszych umiejętności zwiększających szanse na zatrudnienie, ponieważ odgrywają one istotną rolę w prawie każdej pracy. Zdolność do werbalnego i pozawerbalnego komunikowania się i dobrego słuchania pozwala ludziom skutecznie uczestniczyć w rozmowie i rozwiązywać problemy. Kurs online English for the Workplace pomoże młodym profesjonalistom rozwinąć język i umiejętności potrzebne do znalezienia pracy, dzięki ciekawym filmom i nagraniom audio. Inną niezbędną umiejętnością komunikacyjną, która może pomóc w osiągnięciu sukcesu w pracy, jest opanowanie angielskiego biznesowego. Dzięki zasobom British Council LearnEnglish Business English młodzi ludzie mogą nauczyć się używać swobodnie języka w środowisku biznesowym, uzyskać wsparcie w przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych, pisaniu przejrzystych e-maili biznesowych, a także ćwiczyć umiejętności czytania i słuchania oraz dowiedzieć się o tematach i problemach biznesowych dzięki podcastom i różnorodnym artykułom.

 

Kompetencje ekologiczne dla zrównoważonej przyszłości

Kompetencje ekologiczne definiuje się jako wiedzę, zdolności, wartości i postawy potrzebne do życia w zrównoważonym i zasobooszczędnym społeczeństwie, a także do jego rozwoju i wspierania. W dzisiejszym świecie nacisk na posiadanie kompetencji ekologicznych będzie stawiany we wszystkich sektorach i na wszystkich poziomach zatrudnienia. Dlaczego nie być o krok do przodu i nie nauczyć się więcej, aby posiąść nowe umiejętności i sposób myślenia? British Council daje możliwość poszerzenia wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju dzięki kursowi online Learning for a Sustainable Future lub wzięcia udziału w webinarium na temat zielonych karier. Filmy o absolwentach zielonych karier i historie sukcesu profesjonalistów z całego świata w różnych zielonych branżach zainspirują młodych ludzi do działania. Polecamy także dziesięcioczęściową serię podcastów Climate Connection, badającą związek między kryzysem klimatycznym a edukacją językową.

O British Council:

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości.
W Polsce British Council działa od ponad 80 lat realizując swoją misję na wielu polach poprzez edukację, promowanie brytyjskiej kultury, realizowanie projektów społecznych, zapewnianie dostępu do egzaminów językowych i nauczanie języka angielskiego. www.britishcouncil.org