Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

TARGI PRACY I KARIERY W NIEPOŁOMICACH

Dnia 22 kwietnia na Zamku w podkrakowskich Niepołomicach odbędą się Targi Pracy i Kariery. Jest to druga edycja wydarzenia, które w poprzednim roku przyciągnęło kilkanaście firm działających na rynku lokalnym, oraz kilkuset zwiedzających szukających pracy i możliwości darmowego rozwoju w zakresie zatrudnienia. Organizatorami wydarzenia finansowanego z budżetu Gminy Niepołomice jest Stowarzyszenie „Młodzi dla Niepołomic”, przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce.

Zachęceni zeszłorocznym sukcesem pierwszej edycji imprezy, organizatorzy podobnie i w tym roku postanowili by targi składały się z dwóch części przewodnich, oraz części artystycznej poprzedzającej wyłonienie laureata nagrody „Pracodawca Roku 2015” i wybranie zwycięzcy konkursu na najlepsze hasło reklamowe promujące imprezę.

Pierwszą część stanowić będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami reprezentowanymi przez lokalne firmy takie jak Woodward,  Nidec, Coca-Cola Hellenic, Migas Door, Sopem, Royal Canin, Elettrostandard, PXM, FCA, Wawel, GE Healthcare, Brembo i wiele innych. Poprzez bezpośredni kontakt z pracownikami firm uczestnicy będą mogli zgłębić swoją wiedzę na temat obszaru działalności danego przedsiębiorstwa, dowiedzieć się na jakie stanowiska poszukują one pracowników, jakie wymagania powinni spełniać kandydaci do pracy by zostać przyjętym, oraz w jaki sposób składać swoje CV. Na miejscu zwiedzający będą również mogli porozmawiać z przedstawicielami pośredników pracy takich jak Randstad, Adecco, Manpower, Impel, AJ Partners, Gowork.pl, Infopraca.pl, Workforce, Medipe, MediCare, którzy pomogą w poszukiwaniu zatrudnienia oraz udzielą ważnych wskazówek dotyczących tego jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej czy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Osoby chcące rozpocząć w najbliższym czasie studia, bądź kontynuować naukę po ukończeniu szkoły średniej także znajdą coś dla siebie, gdyż na miejscu obecni będą reprezentanci krakowskich uczelni takich jak Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron, sieć szkół dla dorosłych Cosinus, Akademia Ignatianum, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, Krakowska Akademia i Małopolska Szkoła Wyższa. W sumie w wydarzeniu udział weźmie blisko 50 wystawców.

Druga część targów składać się będzie z kilku paneli prelekcyjnych, podczas których poruszone zostanie kilka zagadnień związanych z przedsiębiorczością i rozwojem zawodowym. Wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak w swoim wykładzie „Szansa na rozwój przedsiębiorczości. Regionalny program operacyjny 2014-2020” opowie o możliwościach rozwoju gospodarki małopolski w nadchodzących latach. Alicja Zwierzchowska z Ministry of Speech przedstawi jak efektywna komunikacja może wpłynąć na zdobycie pracy oraz sukces w biznesie, a także jak wykorzystać ją by w obu tych dziedzinach osiągnąć swój cel. Przedstawicielka firmy konsultingowej Socjomania Martyna Tarnawska opowie z kolei jak idealnie przedstawić siebie jako markę w międzynarodowym portalu społecznościowym Linkedin, specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Sebastian Kolisz z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przeprowadzi prelekcje „Etat czy własna firma?”, w której wskaże różnice pomiędzy obiema tymi formami zatrudnienia. Odpowiedź na pytanie jakie stawia w tematyce wykładu pozostawi uczestnikom.

Na zakończenie targów odbędzie się występ artystki krakowskiej Piwnicy pod Baranami, wieloletniej mieszkanki Niepołomic – Tamary Kalinowskiej. Po części artystycznej nastąpi wyłonienie zwycięzcy konkursu „Pracodawca Roku 2015” spośród firm z powiatu wielickiego biorących udział w imprezie. Wśród osób uczestniczących w wydarzeniu ta, która przedstawi najlepsze hasło promujące Targi otrzyma nagrodę – tablet Samsung Galaxy Tab 4.

            Aby mieć szansę na wygranie nagrody należy wejść na stronę wydarzenia www.targipracyikariery.pl pobrać i wydrukować bezpłatny bilet, wpisać na nim proponowane hasło, a po przyjściu na targi zeskanować go przy stoisku organizatora.

            Partnerami wydarzenia są m.in. Miasto i Gmina Niepołomice, Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa. Patronat honorowy nad targami objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in.Telewizja Polska oraz portal Praca.pl