Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Then, Now, Tomorrow – wybierz przyszłość z PwC!

Innowacje definiują działalność PwC. Każdego dnia dążymy do rozwoju, dzięki czemu zmieniamy zasady gry. Dołącz do zespołu, w którym nowoczesne technologie łączą się z doświadczeniem ekspertów, co pozwala nam rozwiązywać kluczowe problemy.

Agile, Coachowie Agile, Design Thinking – są to pojęcia, które na pewno znacie, choćby z ogłoszeń o pracę. Organizacje stawiające na rozwój, a do takich możemy zaliczyć PwC, przechodzą transformacje, w których metody te odgrywają znaczącą rolę. Czym tak naprawdę są Agile i Design Thinking?

AGILE

Metoda ta powstała w branży IT – w 2001 roku opublikowano Manifest Agile, w którym wprowadzono podstawowe zasady: ludzie i interakcje ponad procesy i narzędzia, działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację, współpraca z klientem ponad negocjacje umów, reagowanie na zmiany ponad realizację założonego planu. Manifest był wynikiem poszukiwania alternatywnych wobec modelu kaskadowego metod wytwarzania oprogramowania. Czym jest model kaskadowy? Wyjaśnimy Wam to na przykładzie. Wyobraźcie sobie, że zlecacie firmie stworzenie aplikacji, np. do sprawdzania prognozy pogody. Zgodnie z modelem kaskadowym (inaczej waterfallowym) całość w skrócie wyglądałaby następująco:

  • Planowanie/analiza wymagań (czego potrzebuję, jakich dokładnie funkcjonalności, np. pogoda ma się wyświetlać za pomocą ruchomych GIF-ów)
  • Projektowanie rozwiązania
  • Prace implementacyjne – tutaj doszłoby do zaprogramowania aplikacji (po wcześniejszych analizach wykonalności)
  • Testowanie aplikacji
  • Wdrożenia/utrzymanie


W modelu kaskadowym na początku ustala się zakres, który odbierany jest na końcu. Co w takim razie np. w przypadku, gdy w trakcie okaże się, że oprócz pokazywania prognozy pogody za pomocą GIF-ów, chcielibyśmy dodać moduł z sugerowanymi ubraniami do danej temperatury? Będzie można go dodać, owszem – w kolejnym zamówieniu. Jak wyglądałby ten proces, gdybyśmy zastosowali metodę Agile? Zamiast złożyć zlecenie i odebrać gotowy produkt, bylibyście włączeni w proces tworzenia rozwiązania z możliwością testowania poszczególnych funkcjonalności – rozwiązanie to oferuje nam znacznie większą elastyczność.


W PwC zdajemy sobie sprawę z siły Design Thinking, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalne warsztaty podczas PwC Day na Waszych uczelniach.

Znajdziecie nas w specjalnie przygotowanych strefach Then, Now, Tomorrow. Szczegóły w naszych social mediach!

https://m.facebook.com/PwC.Polska/ 


DESIGN THINKING

Czym jest Design Thinking? To twórcza metoda rozwiązywania problemów, która powstała w latach 60. w Stanach Zjednoczonych. Polega na myśleniu projektowym, mającym na celu dostarczenie innowacyjnych rozwiązań. Metoda ta, której dewizą jest hasło „doing, not talking”, jest tak uniwersalna, że sprawdzi się w różnego rodzaju organizacjach: od start-upu, przez fundacje, po korporacje.

Projektowanie metodą Design Thinking dzieli się na 5 etapów:

1. Empatia
Zanim zaczniemy projektować rozwiązanie, na początku należy poznać potrzeby grupy docelowej.

2. Zdefiniowanie problemu
Ten etap polega na dokładnym zdefiniowaniu problemu, nad którego rozwiązaniem będziemy pracować.

3. Pomysły
Tutaj liczy się kreatywność – najlepiej sprawdzi się burza mózgów, podczas której tworzy się jak najwięcej pomysłów na rozwiązanie zdefiniowanego problemu. Taka sesja powinna zostać zakończona wybraniem najlepszego rozwiązania.

4. Prototypy
To etap wstępnej wizualizacji pomysłu – nie skupiamy się na szczegółach technicznych, a odczuciach i doświadczeniach. Należy także cały czas pamiętać o użytkowniku, dla którego tworzymy rozwiązanie.

5. Testy
To już ostatni krok – testowanie zaprojektowanego rozwiązania w realnym środowisku, które należy powtarzać aż do uzyskania satysfakcjonujących wyników.


Programy dla studentów, podczas których poznasz nowe technologie

Data Talent Lab
Program mentoringowy organizowany przez zespół Data Analytics PwC. Naszym celem jest pokazanie oblicza Data Science w biznesie studentom po I i II roku studiów, którzy są na początku swojej kariery zawodowej. Studenci z różnych warszawskich uczelni przez 6 miesięcy współpracują z mentorami PwC. Podczas regularnych spotkań pracują projektowo nad aplikacją dla zespołu Data Analytics w oparciu o prawdziwe dane i realny problem biznesowy, ucząc się nowych technologii.

WEX
Unikalny program 2-miesięcznych praktyk wakacyjnych dla studentów I i II roku, podczas których uczestnicy współpracują z dwoma działami. Gwarantujemy: dostęp do bazy e-learningowej, konkurencyjne wynagrodzenie, wybór lokalizacji (jedno z 6 biur PwC), zdobycie doświadczenia, certyfikat ukończenia praktyk.

Influencer PwC
Coś dla królów i królowych social mediów! Jako Influencer PwC zrealizujesz własne projekty, będziesz pomagać w organizacji ogólnopolskich eventów, nawiążesz kontakty biznesowe, poznasz PwC „od kuchni” i masz szansę dołączyć do nas na stałe, rozwiniesz się podczas dedykowanych szkoleń, zawrzesz nowe przyjaźnie.

TECH Summer Camp
Jesteś studentem I, II lub III roku informatyki i szukasz płatnych praktyk na wakacje? W ramach TECH Summer CAMP zrealizujesz prawdziwy projekt wdrożenia CRM i poznasz specyfikę naszej pracy. Otrzymasz od nas narzędzia pracy, szkolenia i wsparcie mentorów. Przekonasz się, jak wygląda praca w naszym zespole.

Konkurs PwC M&Asters Challenge 2020
Jesteś studentem III roku studiów licencjackich lub magisterskich studiów uzupełniających, zainteresowanym zagadnieniami związanymi z fuzjami i przejęciami i płynnie znasz język angielski? Weź udział w konkursie, w którym zdobędziesz doświadczenie pod okiem profesjonalistów, sprawdzisz się w realistycznym, biznesowym środowisku, działając na konkretnych danych, i możesz wygrać nagrodę pieniężną i praktyki!


Be a game changer. Zmień perspektywę. Dołącz do PwC i zmieniaj zasady gry.

https://www.pwc.pl/pl/kariera.html