Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wykorzystaj szansę na sprawdzenie się w audycie

Kilka tysięcy uczestników, setki zespołów, tylko jedna zwycięska drużyna i 20 tys. PLN
do podziału między najlepszych. Mało? Poza tym jeszcze oferty pracy lub płatnych praktyk w Dziale Audytu EY, szereg atrakcyjnych nagród, ale przede wszystkim niesamowita przygoda – możliwość wcielenia się w rolę audytorów i praca na realnych case’ach. Wszystko to czekana uczestników 3. edycji konkursu studenckiego firmy doradczej EY – Audit OdyssEY.

 

Konkurs jest 3-etapowy. Runda 1.: do 29 marca trzeba zarejestrować zespół (3-4 studentów studiów jednolitych, licencjackich – I stopnia oraz magisterskich – II stopnia, warunek: nieukończenie 26. roku życia) i wspólnie przejść procedurę startową, czyli rozwiązanie testu on-line. Sprawdza on wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości. Runda 2.: tu już na żywo, bo podczas webcastu uczestnicy – wszystkie zespoły, które osiągną minimum punktowe – wcielą się w rolę zespołu audytorów renomowanej firmy doradczej i poprowadzą projekt – pełen realizm gwarantowany. Najlepsi – 10-12 zespołów – trafiają do rundy 3. – wielkiego finału. W nim na nich czeka dzień pełen wyzwań, czyli audytowe case study pod okiem audytorów z EY. Wygra zespół, który najlepiej pozna biznes i rynek, na którym działa. Oceniane będą relacje z klientem, umiejętne zdobywanie informacji i współpraca z innymi działami – dokładnie tak, jak w codziennej pracy w audycie.

Nagrody? Zacne! Pierwsze miejsce to 20 000 PLN do podziału przez najlepszą drużynę, oferta pracy lub płatnych praktyk w Dziale Audytu EY dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu oraz 5 szkoleń z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Drugie miejsce to również pieniądze, choć odrobinę mniejsze – 10 000 PLN, ale i 3 szkolenia z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Najniższe miejsce podium? Tutaj czekają iPady, a także 2 szkolenia z programu ACCA Fundamentals od EY Academy of Business. Poza tym duma z bycia najlepszymi przyszłymi audytorami w Polsce!

– Z roku na rok rośnie popularność naszego konkursu. Już w pierwszej edycji uczestniczyło w nim ponad tysiąc studentów z całej Polski. Rok później podwoiliśmy ten wynik. Nie mogę doczekać się końca zapisów tegorocznej i pierwszych zadań – komentuje Marcin Zieliński, partner w Dziale Audytu EY.
– Popularność stosunkowo młodego konkursu, jakim jest Audit OdyssEY, wynika z jego realizmu. Uczestnicy od pierwszego etapu aż po wielki finał pracują na prawdziwych case’ach, którymi na co dzień zajmują się audytorzy w EY. Pokazuje to nie tylko nasze zaangażowanie w tę rywalizację. Chcemy uzmysłowić studentom, na czym w praktyce polega audyt – z jego szerokim wachlarzem zagadnień i niepowtarzalnością tematów – dodaje.

 

Jak co roku firma EY oferuje możliwości rozwoju zawodowego w działach: Audytu, Doradztwa Biznesowego, Transakcyjnego, Podatkowego i Kancelarii Prawnej EY Law.

Dla studentów III–V roku, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową już na studiach, ale nie są jeszcze w pełni dyspozycyjni, przygotowaliśmy oferty w ramach programu praktyk. To program dla tych, którzy chcą poznać firmę EY i specyfikę naszej pracy oraz zdobyć doświadczenie w największej firmie doradczej w Polsce. Natomiast dla osób, które posiadają już tytuł licencjata bądź inżyniera i są w pełni dyspozycyjne, przygotowaliśmy oferty stałej pracy.

Zachęcamy do odwiedzenia firmy EY na wiosennych targach pracy, gdzie nasi pracownicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące praktyk i pracy – Anna Woźniak, Starszy menadżer ds. rekrutacji, EY.