Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Znamy już kosmiczne wyzwania!

NASA SPACE APPS CHALLENGE RZESZÓW 2023!

Jesteśmy podekscytowani zapraszając na trzecią już edycję NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023! To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 7-8 października w siedzibie Polskiego Centrum Innowacji w Rzeszowie (PCI), przynosi okazję do eksploracji kosmicznych tajemnic i stworzenia przyszłości razem z NASA. Tym bardziej, że znamy już wyzwania, z którymi zmierzą się uczestnicy!

W tym roku NASA postawiła przed uczestnikami wiele niezwykłych wyzwań kreatywnych, artystycznych, gamingowych, wykorzystujących sztuczną inteligencję, multimedialnych, a także związanych z ekologią.

Jednym z nich jest stworzenie krótkiego filmu, który pokaże, jak rozwój misji kosmicznej Artemis II wpływa na Ciebie i Twoją społeczność. Innym wcielenie się w Jamesa Camerona czy George’a Lucasa i zaprojektowanie własnego świata nadającego się do zamieszkania.

Kolejnym fascynującym wyzwaniem jest „Stwórz dzieło sztuki SARt”. Tutaj nauka spotyka się z twoją kreatywnością – zadanie polega na stworzeniu grafiki opartej na danych radaru z syntetyczną aperturą (SAR), które pomagają badaczom analizować Ziemię. Możesz stworzyć obraz, wideo, czy nawet model 3D. Możesz też wcielić się w Biuro Turystyki między Planetarnej  – wybór należy do Ciebie.

 

Dla Kogo To Wydarzenie?

To wydarzenie jest dla Ciebie! Nie musisz być kosmicznym ekspertem ani profesjonalnym programistą. – Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia. Niezależnie od tego, czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem, czy pracujesz sam czy w zespole – dostaniesz od nas pełne wsparcie – mówi Kacper Moczarny, Local Lead NASA Space Apps Challenge Rzeszów.

Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o 40 tys. zł podczas wydarzenia oraz trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Rok temu kosmiczny hackathon cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a projekt laureatów został wyróżniony globalnie przez NASA.

Dołącz do nas i zostań częścią tego niezwykłego wydarzenia. Zacznij swoją kosmiczną przygodę już teraz!

Więcej informacji i rejestracja na stronie: https://hackathon.pcinn.space/